Historia

Klub został założony w roku 1951 pod nazwą "LZS Łabunie". Występował wówczas w rozgrywkach klasy "C". Jego pierwszym prezesem był Gabriel Sokołowski. Mecze były rozgrywane wówczas na nieistniejącym już boisku przy lotnisku wojskowym z czasów II wojny światowej.

Trzon zespołu stanowili:
- Szarwacki Leszek,
- Sokołowski Bolesław,
- Sokołowki Gabriel,
- Zwolna Zbigniew,
- Serwatko Jerzy,
- Iwankow Józef,
- Iwankow Zbigniew,
- Pokrywka Czesław,
- Poździk Wiesław,
- Paszt Jerzy,
- Luchowski Stanisław,
- Sokołowski Edward.

W latach 80 dokonano dwukrotnie zmiany nazwy. Pierwotnie na "Masbol", a następnie na "Sparta". W roku 2010 dodano drugi człon nazwy - "Entra" jako firmę sponsora strategicznego. W roku 2012 zmieniono nazwę na "V-System Sparta" Łabunie.

Najwyższą klasą rozgrywkową w jakiej występowała drużyna jest klasa okręgowa. Natomiast najważniejszym osiągnięciem było zajęcie II miejsca w tejże lidze. Po spadku z "okręgówki" w sezonie 2001/2002, drużyna nieprzerwanie przez 8 sezonów walczyła o awans. Udało się to dopiero w sezonie 2009/2010.

Barwy klubowe to: biało-czerwono-niebieskie.

Wiadomości (utwórz nową)